SATYRICON

Rasprave o black metalu..

Moderator: DesolatE

SATYRICON

Postby dieškeljo » Wed May 18, 2005 17:36

Neznam dal sam glup, il ne , al mi se cini da niko ne pise bas o satyriconu. legendarna black metal grupa..... Ipak mother north- jedna od najzescih stvari ikada -(uz črnog čarobnjaka) Kaj ima neko neke protiv njeh
cuc
dieškeljo
Forum member

Re: Satyricon

Postby Odin » Wed May 18, 2005 17:41

dieškeljo wrote: Kaj ima neko neke protiv njeh

Da,sami protiv sebe...sve nakon Nemesis Divina.
Odin
Forum member

Postby Damir678 » Wed May 18, 2005 20:21

Bili i ostali 1 od najjačih bendova.Novija faza nije kao ono staro,ali ipak razbija guice!
Damir678

Re: Satyricon

Postby tranzistor » Thu May 19, 2005 9:15

Odin wrote:
dieškeljo wrote: Kaj ima neko neke protiv njeh

Da,sami protiv sebe...sve nakon Nemesis Divina.

meni nije jeasno ako slusas jedan bend i fakat su ti jebeni kako ti onda odjednom mogu postati smece.kad jednom prepoznas kvalitetu vise se ne odvajas od toga. npr dimmuborgir, od kad sam ih prvi put cuo nisam mogo podnest te pussy.pogotovo starije albume.
dal je rebel extravaganza spori goticarski album sa pateticnim tekstovima i pickica imidzom.pa bas i ne. brutalan i hladan je black metal album,odlicnih tekstova kakav black metal i treba biti.al to je samo moje misljenje
support music, not rumors
tranzistor
Forum member

Postby Odin » Thu May 19, 2005 9:30

Gle,više manje svi bendovi imaju svoju lošiju fazu gdje im ponestane inspiracije pa odu ili klonirati sami svoje albume i raditi ono šta je napravljeno vec 10 puta ili unesu nove elemente u svoju glazbu pretvarajući je u nešto sasvim drugo. To može biti i dobro i loše,no šta sta tiče Satyricona (meni) osobno se to nije svidilo,taj "modernizirani black metal".
Dok recimo s druge strane Deicide (iako nije black) su napravili dva užasno loša albuma,te se vratili starom receptu i izdali genijalan novi album...ne uspjeva to svakome.
Ja osobno slusam neke bendove,ali samo njihovu prvu fazu,do pocetka experimentiranja s raznim elemtntima: napamet mi trenutno padaju Behemoth,Amorphis ili Mayhem.
Odin
Forum member

Postby tranzistor » Thu May 19, 2005 9:53

Odin wrote:....

istina, al mozda je bolje pokusati svoju glazbu evoluirati nego kopirati stare albume.mnogi bendovi su uspijeli tokom cijele karijere izdavat odlicne albume uz konstantnu promijenu stila.u black metalu Emperor npr. oni su jednostavo isli prema toj nekoj progresivi i kad su shvatili da daljna "evolucija" vise nebi bila Emperor jednostavno su se razisli.po tome kuzis koji su bendovi u "tome" zbog glazbe a koji samo zbog love pa izdaju 10 albuma u 10 godina i logicno da ce nastat kad tad neko sranje.satyricon i emperor izdaju albume u razmacima od 3 godine.al to je i dalje bio isti stil. behemoth je totalno promijenio cijeli stil sa blacka na nekakav death.
u death metalu je mozda malo drugacije. vader mi je najbolji death ikad.po istoj sabloni uz male promijene radili su svake godine barem jedno izdanje i ostali jebeni.sad je to napokon moralo puknut i kad su pokusali snimit nesto drugacije nije bas ispalo dobro. istina je da nemas uvijek inspiracije i kad te pritisne diskografska kuca moras radit pod pritiskom pa valjda zato nastaju losa izdanja.
tranzistor
Forum member

Postby TERRORIZER » Thu May 19, 2005 14:29

prvi i najbolji black koji san ikad čuja, još kad se sitin da san davno ima oriđiđi nemesis divinu, i istu proda 8-[ (a bija san tako mlad i usto panker) plače mi se :cry:
Začaran pod nebom naših očeva,
za ovaj su krš prolili krv...
Svaki će kamen pustit suzu
kad digne tuđinac utvrde svoje...
TERRORIZER
Forum member

Postby hand of Bjesomar » Mon May 30, 2005 15:24

DMT, 9.5 od 10 album.

Rebel Extravaganzu čuh, i svidjela mi se nije, pa razvih nepovjerenje prema novijim radovima, Vulcano nisam čuo.
.teoretičar bauštele

Cedric Price wrote:The only permanent thing is change.

Postby Ancestor » Tue May 31, 2005 21:24

Imam Nemesisi Divinu i Volcano. Prvo sam poslušo Nemesis.... I bio ,i je Ok, al Volcano, to je žalosno, album je prsmješan.
This is a snakeskin jacket! And for me it's a symbol of my individuality, and my belief... in personal freedom.
Ancestor
Forum member

Postby Arge Biene Maja » Wed Jun 01, 2005 13:26

Meni jedan od prvih i omiljenih black bendova... Imam Dark Medieval Times, Nemesis Divina, Rebel Extravaganza, The Shadowthrone, Volcano, par demo albuma i Megiddo od cega su mi Nemesis Divina i Dark Medieval Times najjaci...
It's the attitude, stupid.
Arge Biene Maja
Forum member

Postby pantalaimon1 » Wed Jun 01, 2005 23:44

Nemesis Divina je definitivno najjači album...
DMT i Shadowthrone dijele drugo mjesto.

Ali nemam ništ' protiv Rebela i Volcanoa.
Ljudima je dopizdilo skroz svirat jedno te isto. Rebel Extravaganzom su pokušali stvoriti nešta novo, ali nije im baš uspjelo, dok je Volcano, iako ne previše dobar, veoma zanimljiv album, jer se u njemu može nać primjesa svega i svačega...
"I had a dream I was you, strong as the fire
In my veins. And when I called out your
Name, I would remain to witness the pain.
I am beyond silent black, I will be back
As your guardian..."
- Fates Warning, 1986, Awaken The Guardian.
pantalaimon1
Forum member

Postby Madrox » Thu Jun 02, 2005 21:53

tranzistor wrote:po tome kuzis koji su bendovi u "tome" zbog glazbe a koji samo zbog love pa izdaju 10 albuma u 10 godina i logicno da ce nastat kad tad neko sranje.satyricon i emperor izdaju albume u razmacima od 3 godine.

pričaš gluposti...
ak u 10 godina bend izda 10 albuma, znači da ima inspiraciju i ima što za reči, a ak bendu trebaju 3 godine da izda album, onda je taj bend skroz jadan jer se vidi da nemaju ništa za reči i treba im je duže vrijeme da stisnu neka sranja na album...
daj pogledaj malo Emperor o kojem pričaš, koji ima jednu stvar na albumu i na 2 EP-a i onda reci ko radi šta zbog zarade.... ili da ne spominjem Mayhem...
po tvome bi trebali zaključiti da je Darkthrone sranje?
Madrox

Postby osman_hadzic » Thu Jun 02, 2005 22:16

Madrox wrote:
tranzistor wrote:po tome kuzis koji su bendovi u "tome" zbog glazbe a koji samo zbog love pa izdaju 10 albuma u 10 godina i logicno da ce nastat kad tad neko sranje.satyricon i emperor izdaju albume u razmacima od 3 godine.

pričaš gluposti...
ak u 10 godina bend izda 10 albuma, znači da ima inspiraciju i ima što za reči, a ak bendu trebaju 3 godine da izda album, onda je taj bend skroz jadan jer se vidi da nemaju ništa za reči i treba im je duže vrijeme da stisnu neka sranja na album...
daj pogledaj malo Emperor o kojem pričaš, koji ima jednu stvar na albumu i na 2 EP-a i onda reci ko radi šta zbog zarade.... ili da ne spominjem Mayhem...

kako si ti kontradiktoran isuse :roll:
TAK NEŠ NEMOGU SE SJETIT
osman_hadzic
Forum member

Postby tranzistor » Fri Jun 03, 2005 13:00

Madrox wrote:

pričaš gluposti...

emperor? - misis na one EP sa pocetka karijere,92', 93' kad je black metal slusalo mozda 10 ljudi u predgradju Bergena,a prvi demo su valjda snimili na telefonskoj sekretarici.normalno je da su iste stvari morali snimat opet zbog bolje kvalitete, o kakvoj zaradi ti govoris.
to je apsolutno ne komercijalni bend samo zbog toga jer su se razisli.da su htjeli vise love nebi bilo ni zyklona ni peccatuma, nego bi te nove "ideje" snimili pod imenom Emperor koje bi im dalo vise love ali i definitivno manje fanova (onih pravih).
satyricon je i dalje satyricon. satyr je prvi album (sam je autor glazbe i teksta) napravio sa 17 godina,a sa jedva 20 je autor najcijenjenijeg albuma u povijesti black metala (nemesis divina)! koliko ljudi kenja po toj gitari i sta su napravili do sad. istina napravio je 3 albuma u kratko vrijeme,i inspiracije je definitivno bilo, ali on je sam autor tih stvari i ocito kad se zasitis toga svega bolje je malo stat i razmislit o svemu. sto je bio bolji potez nego sad rastezat nemesis divinu do kaj ja znam kud.ovako je nastavio u malo drugacijem pravcu i napravio jos vecu legendu od sebe (koliko su black metal bendova Morbid Angel i Pantera zvali sa sobom na turneju? jedan, i znas koji).
a npr dimmuborgir i cradle of filth znaju samo promijenit sve clanove i izdatavat konstantno albume od po 13-15 stvari od kojih 2 valjaju, 3 ce svirat na turneji + stare stvari koj su im i donesle slavu a ostale u zaborav, to ti je osobina komercijalnog smeca od benda koji je u "tome" zbog love.
a darkthrone nije smece,al to su dva lika koji fino odu u svoju kolibu u planinu snime 5-6 jednostavnih (ali i dalje genijalnih) stvari i to je to, nema dvda, turneja, spotova, fotosesiona... i to je komercialno? koliko ima takvih bendova.oni su definitivno u "tome" zbog glazbe.
tranzistor
Forum member

Postby Madrox » Fri Jun 03, 2005 22:59

tranzistor wrote:emperor? - misis na one EP sa pocetka karijere,92', 93' kad je black metal slusalo mozda 10 ljudi u predgradju Bergena,a prvi demo su valjda snimili na telefonskoj sekretarici.normalno je da su iste stvari morali snimat opet zbog bolje kvalitete, o kakvoj zaradi ti govoris.
to je apsolutno ne komercijalni bend samo zbog toga jer su se razisli.da su htjeli vise love nebi bilo ni zyklona ni peccatuma, nego bi te nove "ideje" snimili pod imenom Emperor koje bi im dalo vise love ali i definitivno manje fanova (onih pravih).
satyricon je i dalje satyricon. satyr je prvi album (sam je autor glazbe i teksta) napravio sa 17 godina,a sa jedva 20 je autor najcijenjenijeg albuma u povijesti black metala (nemesis divina)! koliko ljudi kenja po toj gitari i sta su napravili do sad. istina napravio je 3 albuma u kratko vrijeme,i inspiracije je definitivno bilo, ali on je sam autor tih stvari i ocito kad se zasitis toga svega bolje je malo stat i razmislit o svemu. sto je bio bolji potez nego sad rastezat nemesis divinu do kaj ja znam kud.ovako je nastavio u malo drugacijem pravcu i napravio jos vecu legendu od sebe (koliko su black metal bendova Morbid Angel i Pantera zvali sa sobom na turneju? jedan, i znas koji).
a npr dimmuborgir i cradle of filth znaju samo promijenit sve clanove i izdatavat konstantno albume od po 13-15 stvari od kojih 2 valjaju, 3 ce svirat na turneji + stare stvari koj su im i donesle slavu a ostale u zaborav, to ti je osobina komercijalnog smeca od benda koji je u "tome" zbog love.
a darkthrone nije smece,al to su dva lika koji fino odu u svoju kolibu u planinu snime 5-6 jednostavnih (ali i dalje genijalnih) stvari i to je to, nema dvda, turneja, spotova, fotosesiona... i to je komercialno? koliko ima takvih bendova.oni su definitivno u "tome" zbog glazbe.

pa ima i EP iz '96... a 2 best of-a su snimili zbog?? sigurno ne zbog zarade...
i zbog čega je snimljen onaj split koji ne valja pol kurca s Thornsom??
i live album??
i kao prvo Mortiis je pisao lyricse za Emperor... kad je on otišao, zašto se nisu raspali, neg je Ihsahn dalje pisao lyricse?? zašto nije pisao lyricse odma otpočetka?? to nema nikakve veze s zaradom...
taj Peccatum o kom pričaš nebi nitko slušao da Ihsahn nije u njemu, a za Zyklon neznam ko piše lyricse, ali sumnjam da ih Samoth ili Trym pišu...
što se tiče Satyricona, onda bi i oni trebali stati...
Morbid Angel baš i ne slušam, Panteru još manje, tak da ne mogu sigurno reči o kojem bendu govoriš. ali pretpostavljam da je riječ o Satyriconu i to iz novije faze...
za Darkthrone nisam rekao da su smeće neg sam tako zaključio iz tvog posta... Darkthrone su legende baš zbog glazbe...
Cradle of Filth uopče ne mislim komentirati, ali što se tiče Dimmu Borgira, bar imaju vokal bolji od velike večine BM bendova uključujuči i Emperor i Satyricon (naravno nakon ND)...
Madrox

Next

Return to Black