Šta slušate doma od PROGA?

Za stovatelje progresive, o progressive metal bendovima..

Moderator: Miracle

Postby overture » Sat Mar 10, 2007 16:43

u zadnje vrime poslusan i wastefall,iman 3 albuma,al najdrazi mi je nekako soulrain 21,najvise san impresioniran vokalom,neke pisme zvuce kao duet gildenlowa i toma englunda,prebolesno.na prvom albumu mi cak dosta baca i na barlowa u nekim pismama.slusa i dosta sagu,freak kitchen,novi pos-disco queen himna..naravno i a.c.t.,bez toga ne moze
Vuco said:
''Njihova publika (Colonijina) ima od 15 do 17 godina. Takvi piju limunadu, javljaju se na radio i glasaju za "Coloniju". A kad se prvi put u životu napiju, ja ću im postati najdraži pjevač.''
overture
Forum member

Postby AOR_Crazy » Sat Mar 24, 2007 15:52

Trenutno samo i samo Threshold, neznam koji mi je patak :-) totalno su me zaokupili...
AOR_Crazy
Forum member

Postby Agalloch » Mon Mar 26, 2007 17:39

Opeth, Pain of Salvation, Symphony X, Fates Warning, Ayreon, nesto Shadow Gallery-a i Dream Theater-a
Agalloch
Forum member

Postby Enigma » Mon Mar 26, 2007 21:41

lijep izbor :wink:
Enigma
Forum member

Postby Mountain King » Mon Mar 26, 2007 21:48

jako dugo već vrtim ove 2 stvari od adagio-a koje sam skinuo.. fina fina glazba...

preporuka moja vama je vougan ..ludi brazilci su dali ep cijeli za free download... nije tipični prog... al ima podosta elemenata... tak ta .. ljudi navalite na www.vougan.com
"She's got to be somebody's baby! "
http://www.last.fm/user/Misko4Metal
Mountain King
<font color=red>DEMOnizer</font>

Postby Black water » Tue Apr 17, 2007 2:12

Trenutno 2 jednotrackna albuma... Crimson i Light of Day, Day of Darkness.
Winter is coming...
Black water
Forum member

Postby diablero » Wed Apr 18, 2007 11:04

Shitz wrote:
Ed1934158 wrote:Zar nitko ne slusa Bozzio Levin Stevensa? Ako nista culi, obavezno nabavite, fenomenalni instrumentali.

Imam samo jedan CD koji mi je sprzio drug. Ne znam ni kako se zove ali mozda ti znas s obzirom da si procitao moj opis albuma trebao bi znato o cemu pricam...

Nedavno sasvim slučajno naletio na taj projekt i ne mogu se skinuti sa te glazbe! Naprosto genijalno. Imam oba albuma, prvi "Black Light Syndrome" i "Situation dangerous", našao ih preko Soulseek programa....

Teško je kategorizirati glazbu ali moglo bi se opisati kao progressive jazz rock/fusion. Ima to i Hard/heavy rock, flamenca na akustičnim gitarama, boleština sa guitar sinthesizerom i whammy pedalom :D
Album BLS je snimljen u 4 dana, "odjednom" bez mnogo dogovaranja oko aranžmana, sve se temelji na inprovizaciji...samo je Steve Stevens još nadosnimio na nekim pjesmama neke filove i snyth zvukove.

Ovaj projekt pokazuje koliko su Terry Bozzio, Steve Stevens i Tony Levin ne samo legendarni glazbenici već potpuni genijalci koji sa nevjerovatnom lakoćnom i spontanošču stvaraju ovakva remekdjela.

Evo jedna stvar za poslušati, inaće laganica,što je definitivno premalo da se dobio dojam o albumu. Takva djela se slušaju redom od prve do zadnje pjesme, tek tada se može dobiti prava slika.
http://www.progarchives.com/artist.asp?id=440

Image

Inaće, Bozzio je za snimanje imao svoj manji drum set do 4 kicka, 16 tomova i 40 činela :D

Image
diablero
Forum member

Postby TASTATUR » Wed Apr 18, 2007 11:29

Black water wrote:Trenutno 2 jednotrackna albuma... Crimson i Light of Day, Day of Darkness.

To treba tak biti?! :lol:
A ja jebem mater svima, kak sam tak dobio zripano! :lol:
TASTATUR
Forum member

Postby TASTATUR » Thu Apr 19, 2007 16:33

Poslušao sam malo Bozzio Levin Stevens, prvi album... Nije mi baš nekaj specijalno, prilično dosadno.
Hey y'all, snippity diggity!
SUCK SATAN'S COCK!!
TASTATUR
Forum member

Postby Black water » Thu Apr 19, 2007 22:40

TASTATUR wrote:
Black water wrote:Trenutno 2 jednotrackna albuma... Crimson i Light of Day, Day of Darkness.

Eto ti ga na. Traje točno jednu vuru, dobro za slušati dok trebaš izmjeriti 60 minuta, a nemaš sat... :lol:
Winter is coming...
Black water
Forum member

Postby TASTATUR » Fri Apr 20, 2007 8:25

Black water wrote:
TASTATUR wrote:

Eto ti ga na. Traje točno jednu vuru, dobro za slušati dok trebaš izmjeriti 60 minuta, a nemaš sat... :lol:
I 6 sekundi, molim lijepo. :lol:
TASTATUR
Forum member

Postby Pakaa » Fri Apr 20, 2007 8:45

Evo baš i ja slušan Light of Day, Day od Darkness... 17 minuta je prošlo za sad, a nije ni mrvicu dosadno...
- - - Kocka Graphics - - -
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Kocka Graphics službena stranica
Pakaa
Forum member

Postby TASTATUR » Fri Apr 20, 2007 8:48

Pakaa wrote:Evo baš i ja slušan Light of Day, Day od Darkness... 17 minuta je prošlo za sad, a nije ni mrvicu dosadno...

Stvar bi bila savršena da nema onog ženskog zavijanja pred kraj.
TASTATUR
Forum member

Postby Pakaa » Fri Apr 20, 2007 8:49

Nisan još do toga doša... pomalo, pomalo... :D
- - - Kocka Graphics - - -
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Kocka Graphics službena stranica
Pakaa
Forum member

Postby hallowed » Mon May 21, 2007 12:30

Redemption - the fullness of time, upravo.

stvarno maderfaking dobar album
Fuck your systems and fuck your decisions
hallowed
Forum member

PreviousNext

Return to Progressive