Spheric Universe Experience

Za stovatelje progresive, o progressive metal bendovima..

Moderator: Miracle

Spheric Universe Experience

Postby Nervozni Postar » Thu Apr 27, 2006 3:00

Mladi francuski band, Snimili prvi album " Mental Torments ". Ne vadim ih sa playliste dva tjedna. Tesko da ih mogu sa kim usporediti, ali ono, ako cu cjepidlaciti....Gitare vuku na stari Eldritch, klavijature na Empty Tremor ( ranu fazu ), vokali na MInd Key, tehniciranje i produkcija na rani Dreamscape. Prog ko da je izasao sredinom 90-ih ( i sviracki i produkcijski ).
Nervozni Postar
Forum member

Postby l3ader » Tue Nov 07, 2006 17:17

upravo sam ih poslušao i oduševili su me.
l3ader
Forum member

Postby petrucci » Sat Jul 14, 2007 13:24

Evo konacno sam i ovo odlucio poslusati, stvarno ugodno izenanadje iako vec postoje neko vrijeme (mislim da je od 99.) evo ove godine im izlazi (ili je vec izaso) novi album "Anima". poslusao sam ga i svidja mi se
petrucci
Forum member

Postby Nervozni Postar » Wed Sep 05, 2007 2:40

Nabavio sam novi album " Anima ". decki su ga na svom siteu dugo vremena najavljivali a na njihovom forumu daju se procitat vise manje pozitivni komentari u vezi albuma. Meni osobno je malo razocaravajuc. Nije direktan ko prvi i pokusava slijediti nekakve prog kalupe, tako da na momente malo povuku na Symphony X, malo na Dreamscape....u nekim djelovima sam pronasao i neke Digital Ruin odrednice. Album je, da me se ne bi krivo shvatilo - odlican i vjerojatno ce probiti band vise, nego li da su nastavili putem prvog albuma, ali mene malcice plasi da im se ne dogodi takozvani " Eldritch sindrom " ili cak " Empty Tremor sindrom " gdje band u nastojanju da se pretjerano svidi svima, pocinje gubiti vlastiti identitet. Iako sam ocekivao nesto drugo, mozda mi album legne nakon jos kojih 50 slusanja :D

A taman poceh pricat ljudima kako se javio francuski band koji ce zasjenit Mystere De Notre Dame :P
Nervozni Postar
Forum member

Postby Miracle » Wed Sep 05, 2007 10:42

Nervozni Postar wrote:...ali mene malcice plasi da im se ne dogodi takozvani " Eldritch sindrom " ili cak " Empty Tremor sindrom " gdje band u nastojanju da se pretjerano svidi svima, pocinje gubiti vlastiti identitet.

hmmm meni je treći Empty Tremor daleko najbolji pa sad ako su i izgubili identitet s prva dva nije me briga pošto to ni ne slušam :)
Life seems too small when Death takes its toll
I need something to blame for this pain
I try, I fail, I fall, like anyone you know
I break, I bleed, like anyone you know

2B V -2B = ?
Miracle
Moderator

Postby morgoth_8 » Mon Oct 05, 2009 17:43

Jel tko slušao novi album Unreal? Meni prejeben! Možda i najbolji do sad.
morgoth_8
Forum member

Postby Nervozni Postar » Thu Sep 29, 2011 13:57

"Unreal" je remek djelo. Jedan od najjacih prog metal albuma proteklog desetljeca...
Nervozni Postar
Forum member

Postby morgoth_8 » Thu Sep 29, 2011 18:52

Nervozni Postar wrote:"Unreal" je remek djelo. Jedan od najjacih prog metal albuma proteklog desetljeca...

Opaa, vidi javio se netko o njima nešto reći hehe...
Totalno se slažem u vezi Unreala, al evo trebali su i taj 4. po redu izdati al nešto ih očito koči. Čak je bio i najavljen još za proljeće. :? Budimo strpljivi.
morgoth_8
Forum member

Postby Nervozni Postar » Mon Apr 15, 2013 0:56

"The New Eve" mi kurcu ne valja. Pokusavao sam ga u par navrata tijekom nekoliko mjeseci preslusati cijelog ali nisam se maknuo dalje od trece stvari... Produkcija mi je neslusljiva a koncept neprobavljiv...
Nervozni Postar
Forum member

Return to Progressive