RAGE

O korijenima metala, njegovim istinskim pocecima, legendama..

Moderators: Jaggernaut, Vufli

Postby Diogen » Tue Sep 11, 2007 22:55

gadno sam zanemarivao ovaj bend...sad, nakon dosta slušanja Speak of the Dead, mogu reći da je ovo prva liga, fenomenalna glazba :)
Taj čovo Smolski je odličan skladatelj, ima i zgodne cakice, kao riff na Be With Me or Be Gone :) i ovaj koncept podjele albuma na 2 dijela mi savršeno paše, samo je malo teško odlučiti koji dio je bolji :lol:

Soundchaser i Unity su sljedeći na jelovniku :)
Branislav Glumac wrote: Mrcomoćno je

Odin, crveni Thor il Krist Bijeli...
Malo su važna imena i bozi
Prava je obaveza biti hrabar.
Diogen
Forum member

Postby SickBoy » Wed Sep 12, 2007 9:08

Diogen wrote:gadno sam zanemarivao ovaj bend...sad, nakon dosta slušanja Speak of the Dead, mogu reći da je ovo prva liga, fenomenalna glazba :)

Soundchaser i Unity su sljedeći na jelovniku :)

Ako ti je SOTD tako genijalan, oćeš li uspit nać riječi hvale za Soundchaser i Unity? :shock:
Nisi ti čua ni po mise! :lol:
SOTD mi je iskreno tako-tako, Unity i Soundchaser mi ga šišaju za pet kopalja, a da ne govorim o hrpi starijih remek-djela poput "Welcome To The Other Side", "XIII", "End Of All Days", "10 Years In Rage", "The Missing Link", "Trapped!", "Perfect Man" itd itd.

Moraš imat na umu kao novopečeni Rage fan da su imali više različitih faza, ova zadnja je "najtehničkija" i sa dozama proga, šta albumi idu stariji to su žešći i brži, a Peavyu je glas sve tanji i viši :lol:, a neki su i poprilično thrasherski.

Šta bi dao da sad kao ti tek otkrivam Rage, to je bar 15 novih genijalnih albuma za preslušat! Happy hunting... ;)
Cause only one thing
Really sets me free
Heavy metal - as loud as it can be!

ĐUBRIVO
STIMULANS
SickBoy
Forum member

Postby Diogen » Thu Sep 13, 2007 1:27

A čuj...kad je u pitanju SOTD, moram koristiti fraze poput "posebna vibra", "duh" da nekako opišem što osjećam u toj glazbi :wink:
Od starijih albuma sam jedino End Of All Days slušao i nije mi toliko impresivan kao SOTD, iako se osjeća ta..."nota" :) Peavyev glas mi je dalko moćniji i upečatljiviji na zadnjem albumu.
Oni su sa orkestracijama počeli na Lingua Mortis, jelda?
Branislav Glumac wrote: Mrcomoćno je

Odin, crveni Thor il Krist Bijeli...
Malo su važna imena i bozi
Prava je obaveza biti hrabar.
Diogen
Forum member

up the irons

Postby FAT POWERSLAVE » Thu Sep 13, 2007 2:48

soundchaser :worship: :worship: :RawBanger: :RawBanger:
FAT POWERSLAVE
Forum member

Postby SickBoy » Thu Sep 13, 2007 7:53

Diogen wrote:Od starijih albuma sam jedino End Of All Days slušao i nije mi toliko impresivan kao SOTD, iako se osjeća ta..."nota" :)

Stilski su različiti, pa je lako moguće da ti TAJ stil ne paše...
Meni je njihov cjelokupni opus osim 2-3 najranija albuma pregenijalan i oni su mi jedan od rijetkih bendova koji su se kroz karijeru dosta mijenjali, ali se nikad nisu kompromitirali i uvik su zadržali "ono nešto". Zato nemoj EOAD sudit po novim radovima, daj mu još koju šansu, pun je hitova! ;)
Ukratko - dobro preslušaj sve i odi na svirku Ragea - to je nešto radi čega se isplati provest 30-tak sati u vlaku!

Oni su sa orkestracijama počeli na Lingua Mortis, jelda?

Pa da... Od orkestralne faze imaš Lingua Mortis (sa orkestriranim starijim pismama - puno kvalitetnije napravljeno nego S&M), XIII i Ghosts - remek djela! Obavezno nabavi i "Lingua Mortis" DVD...

Eh da mi je ovo bilo vidit:
http://www.rage-on.de/content/en/news/s ... 00907.html
Novi album fino napreduje, jedva čekam čut!
http://www.rage-on.de/content/en/studio/carved.html
Cause only one thing
Really sets me free

ĐUBRIVO
STIMULANS
SickBoy
Forum member

Postby cynic_3 » Thu Sep 13, 2007 16:27

kako se zove stvar , sto ima spot , spot je stariji , i onako , zute je boje ???? svi imaju dugu kosu .....pomoc ???
cynic_3
Forum member

Postby SickBoy » Fri Sep 14, 2007 8:49

cynic_3 wrote:kako se zove stvar , sto ima spot , spot je stariji , i onako , zute je boje ???? svi imaju dugu kosu .....pomoc ???

Don't Fear The Winter?
Cause only one thing
Really sets me free

ĐUBRIVO
STIMULANS
SickBoy
Forum member

Postby Dragon's Child » Mon Sep 17, 2007 16:18

Ah, vec se i novi album ceka, "Carved in stone" :mrgreen:
Totalno me zanima kakav bude, a sigurna sam da nece razocarat :D
Najveci propust mi je sto ih jos nisam uspjela uzivo ulovit, al sljedeci put kad dodju negdje "blizu" idem pod svaku cijenu 8)
Dragon's Child

Postby Dragonlord » Sat Mar 01, 2008 21:40

Posluša san Carved In Stone par puta i mogu reč da rastura. Još mi nije kompletno sija, ali za sad su mi posebno upečatljive pisme Open My Grave i Lord Of The Flies.
"Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast."

-What a guy!
Dragonlord
Forum member

Postby FilipPopovic » Sun Mar 02, 2008 1:08

Dragonlord wrote:Posluša san Carved In Stone par puta i mogu reč da rastura. Još mi nije kompletno sija, ali za sad su mi posebno upečatljive pisme Open My Grave i Lord Of The Flies.

Za te dvije pjesme su uradili spotove, a inace se slazem da je album odlican!
FilipPopovic
Forum member

Postby Dragon's Child » Mon Mar 17, 2008 21:50

Album je fenomenaaaaalan, ko što se i očekivalo, ako ne još i više :inlove:
Ostala sam bez teksta kad sam ga poslušala, Rage je zaista jedan od rijetkih bendova koji konstantno napreduju i vjerojatno će prije nebo na zemlju past nek oni naprave loš album :D
Čim se skupe neke pare bežim po originalac, ovaj album zaslužuje postat dio moje skromne kolekcijice :)
Dragon's Child

Postby Vufli » Sat Sep 08, 2012 19:18

SickBoy wrote: Ako ti se to sa orkestrom već toliko svidilo nabavi albume na kojima se javlja, Black In Mind, XIII i Ghosts. Prejebeno!

Ghosts mi je jedan od onih albuma na kojima jednostavno nema greške, tj. cijeli album je odličan. Znam ga tu i tamo pustiti nekome od ovih koji su čuli samo za RATM i moram priznati da su ljudi uglavnom oduševljeni što je zanimljivo s obzirom na totalnu podcijenjenost Ragea.
Uvijek pomislim na Rage kad vidim da se neki "nazovi bend" probio i imaju ogromne koncerte, a Rage sa svojom moćnom diskografijom ima koncerte sa stotinu posjetitelja.

http://www.youtube.com/watch?v=X6b2-whUj5Q

Ovo bi se moglo nazvati in medias res početak pjesme. Moram ovu staviti na playlistu za vožnju.
Vufli
<font color=yellow>Pacijent

Postby kktz » Tue Mar 18, 2014 19:16

...
Last edited by kktz on Tue Mar 18, 2014 20:40, edited 1 time in total.
kktz
Forum member

Postby Pakaa » Tue Mar 18, 2014 20:12

Krivi bend :lol:
- - - Kocka Graphics - - -
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Kocka Graphics službena stranica
Pakaa
Forum member

Postby kktz » Tue Mar 18, 2014 20:14

ebiga :D
kktz
Forum member

Previous

Return to Heavy