Crimson Glory

O korijenima metala, njegovim istinskim pocecima, legendama..

Moderators: Jaggernaut, Vufli

Postby Holy Mighty Stormwitch » Mon Jan 02, 2006 22:10

Imam Transcendence, htjela bih i prvi album a prije nekoliko sedmica su se reformirali Crimson Glory - bas se pitam sto mozemo jos ocekivati od njih.
Inside the power cage,
I can feel the music of my age,
It´s paranoid... first degree,
Tellin´ me that I´m not free.
Holy Mighty Stormwitch
Forum member

Postby Starbreaker » Tue Jan 03, 2006 11:49

Super band! po meni je to pravi heavy metal! ne vidim tu bas previse progresive! sto se tice vokala - odlican! kako vristi (pogotovo u Red Sharks), to je ludo! super stvari imaju! Astronomica ima novi sound ali ima dobrih stvari! super su obradili Boadicea od Enye!
Starbreaker
Forum member

Postby SickBoy » Tue Jan 03, 2006 13:32

Holy Mighty Stormwitch wrote:Imam Transcendence, htjela bih i prvi album

Pa šta se čeka? :lol: Bar u Švabiji svega ima... ;)

a prije nekoliko sedmica su se reformirali Crimson Glory - bas se pitam sto mozemo jos ocekivati od njih.

Lagano mi je pun k tih svih reuniona... :roll:
Zadnji CG je bio ok, ali Midnightov solo album je lakrdija i pokazuje koliko je očajno loš bez njih.
Cause only one thing
Really sets me free
Heavy metal - as loud as it can be!

ĐUBRIVO
STIMULANS
SickBoy
Forum member

Postby Holy Mighty Stormwitch » Tue Jan 03, 2006 21:03

Cula sam da mozda svijaru na BYH, ali Midnight valjda uopce ne zna pjevati live... to me je malo zabrinulo... :roll: .
Inside the power cage,
Holy Mighty Stormwitch
Forum member

Postby SickBoy » Wed Jan 04, 2006 10:23

Holy Mighty Stormwitch wrote:ali Midnight valjda uopce ne zna pjevati live... to me je malo zabrinulo... :roll: .

Odakle ti to, da ne zna pjevati live? :-k
Cause only one thing
Really sets me free

ĐUBRIVO
STIMULANS
SickBoy
Forum member

Postby Holy Mighty Stormwitch » Wed Jan 04, 2006 22:18

A poznam neke tipove iz interneta, srela sam ih vec cesce na festivalima. Neki od njih su vec vidjeli Crimson Glory live i rekli su mi to.
Inside the power cage,
Holy Mighty Stormwitch
Forum member

Postby madmidnight » Thu Jan 05, 2006 16:49

interesantno, nisam nikad pokretao ovaj topic, jer sam mislio da je postoji bash puno ljudi koji su culi za CG, ali sad ono, wow man, puknem na heavy sekciju kad ono, heart attack :D

nda, ja sam u CG-u nasao ono nesto special, a u Midnightovom glasu nesto nenadjebivo, taj lik zna otpjevati pjesmu. Nije tu sad pitanje vriskanja, on moze pjevati visoko, ali isto tako i pjeva emocijalno, gnjevno, ovisno o pjesmi koju pjeva. :)

ako netko hoce albume nema me PM-a pa cu mu dati ftp-link.

nego, sto se tice sadasnjega CG-a mislim da se ne moze previse ocekivati, Midnight vise nije zainteresiran za pjevanje u metal bendu, i iskreno mislim da vishe i nema te kapacitete, sto pokazuje i njegov novi album koji je onako, skoro sve a ne metal....

Sto se tice midnight-a live, ne mozes ocekivati nesto od covjeka koji je napravio 15 godina pauze, ali stari live-ovi iz 80tih su nenadjebivi :)

ostatak benda imaju svoje bendove i CG-im je ono, u neku ruku svima dodirna tocka, instumentalno su izvrsni, jos ako nadji dobrog vokala, mogao bi to biti odlican album, steta sto je wade otisao... :(

sve u svemu, ostaju nam 2 odlicna albuma, selftitled i Transcendence, hvala im na tome.
madmidnight
Forum member

Postby Holy Mighty Stormwitch » Thu Jan 05, 2006 20:53

Takoder ne ocekujem dobar novi album... ali barem jednom ih slusati live, sta bi dala za to!
Inside the power cage,
Holy Mighty Stormwitch
Forum member

Postby SickBoy » Fri Jan 06, 2006 12:59

madmidnight wrote:njegov novi album koji je onako, skoro sve a ne metal....

Njegov album je jedno veliko ništa...
Smijurija totalna, ja koji sam zbilja nitko i ništa nikad ne bi svoje ime stavio na onu grozotu, ne razumim koje se droge on najeo pa je tako napravija....
Cause only one thing
Really sets me free

ĐUBRIVO
STIMULANS
SickBoy
Forum member

Postby madmidnight » Fri Jan 06, 2006 16:26

a cuj, kad su pisali lirike u CG-u svi su sudjelovali pa je to ispalo onako kvalitetno, on ima ok ideje za pisanje i zna lijepo napisati stih da te u zicu pogodi, ali ruku na srce kad pise sam onda je to malo prepickasto, previse je opcinjen adjelima i nekim cudnim malim morbidnim curicama :D

taj album je napravio za svoju dusu navodno, i to se vidi, ima par ok pjesama, premda moram priznati da je gitarist vrlo wicked i da ima dosta utjecaja narodne glazbe u albumu..
madmidnight
Forum member

Postby rizbo » Sun Jan 08, 2006 14:42

Nabavio sam Transcendence jer sam svugdje čuo priče da je to jedan od najboljih albuma u metalu ali ja baš nisam impresioniran. Odlične su mi prve tri pjesme ali dalje je dosadno. :|

E a Midnight je stvarno vokalčina. Vjerojatno najbolja vokalna dionica koju sam čuo ikad je u pjesmi Red Sharks, refren. Kad kaže "Glooooory to red shaaaaarks..." e trnci me prolaze...
KRV LIJEM, SUZE NE :kriegla:

I'll never alter the course of my Steele,
I am the King of my Soul
:rozi:
rizbo
Forum member

Postby Holy Mighty Stormwitch » Sun Jan 15, 2006 9:29

Nabavio sam Transcendence jer sam svugdje čuo priče da je to jedan od najboljih albuma u metalu ali ja baš nisam impresioniran. Odlične su mi prve tri pjesme ali dalje je dosadno.

:shock: Da li stvarno nabavio bas taj album? Ne mogu shvatiti kako mozes reci da je dosadan... mozda moras ga malo cesce poslusati nego samo 3-4 puta.
Inside the power cage,
Holy Mighty Stormwitch
Forum member

Postby Mountain King » Wed Jan 31, 2007 0:00

evo malo updejta oko ovog benda... midnight je očito malo propizdio...

news section of CRIMSON GLORY wrote: Crimson Glory is saddened to announce, that we have been forced to officially part ways with our longtime friend and vocalist, Midnight. This was a difficult, but necessary decision for original band members who recently reunited for a rare performance at the Rockwave Festival, last year in Greece.

We are brokenhearted by Midnight's personal crisis, and pray that he seeks help for his problems. We love and care for him very much, and really wanted him to be part of the future of this band. Unfortunately, working with Midnight at this time would be difficult, as his current state of mind and his present physical condition would impede plans we have in place for future appearances, releases and recordings.

Crimson Glory is currently in the planning stages for additional shows in Florida beginning in March 2007, featuring former CG vocalist, Wade Black (Astronomica; Spitfire Records (USA) and Rising Sun Records (Europe) 1999).

evo.. jedna prava sapunica.. ništa .. mogu čak reć da mi je wade black i draži ...volio bi ih pogledat
"She's got to be somebody's baby! "
http://www.last.fm/user/Misko4Metal
Mountain King
<font color=red>DEMOnizer</font>

Postby volim_burek » Wed Jan 31, 2007 14:29

Daaaaamn,pa nije se praktički ni vratio,već ide ća
A kakvo je uopće to njegovo psihičko stanje?
“There he goes. One of God's own prototypes. Some kind of high powered mutant never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.”
Hunter S. Thompson
volim_burek
<font color=orange>Tanjetina</font>

Postby Mountain King » Wed Jan 31, 2007 14:43

volim_burek wrote:A kakvo je uopće to njegovo psihičko stanje?

ne znam .. čito sam nešto da kad je prvi put otišo da je doslovce nesto.. nitko nije znao gdje je, pa je izdao solo album, navodno sam i čuo nešto tipa da nije baš oduševio svojom comeback izvedbom, dakle problemi s njim psihički ni fizički :wink: a wade black je stroj, gledo sam neke live clipove... :arrow: he comes through :twisted:
"She's got to be somebody's baby! "
http://www.last.fm/user/Misko4Metal
Mountain King
<font color=red>DEMOnizer</font>

PreviousNext

Return to Heavy