IRON MAIDEN

O korijenima metala, njegovim istinskim pocecima, legendama..

Moderators: Jaggernaut, Vufli

Re: IRON MAIDEN

Postby Conspiracy » Sat Aug 29, 2015 11:05

Ok je novi album
Conspiracy
Forum member

Postby Aftermath » Sun Aug 30, 2015 9:21

Ok je i ništa više od toga. Ovako na prvo slušanje dosta bolji od zadnjega. Najbolja stvar je The Red and the Black, a ni ona od preko 18 min nije loša.
Aftermath
Forum member

Postby Maiden Istra » Sun Aug 30, 2015 12:43

Ja našao torrent pa se nadam da ću uskoro čut.
"Prema majci Zemlji i prema bratu nebu odnosi se kao prema stvarima što se mogu kupiti, opljačkati i prodati poput stoke ili sjajnog nakita. Njegova će pohlepa uništiti Zemlju i za sobom ostaviti samo pustoš" poglavica Seattle
Maiden Istra
Forum member

Postby Maiden Istra » Sun Aug 30, 2015 21:45

Bolji nego prošli definitivno, ima odličnih stvari i čak me iznenadio ovako na prvu, al kao i prethodne albume treba ga par puta preslušat. Shadows of the valley mi je ostala nekako u uhu.
"Prema majci Zemlji i prema bratu nebu odnosi se kao prema stvarima što se mogu kupiti, opljačkati i prodati poput stoke ili sjajnog nakita. Njegova će pohlepa uništiti Zemlju i za sobom ostaviti samo pustoš" poglavica Seattle
Maiden Istra
Forum member

Postby Conspiracy » Mon Aug 31, 2015 12:07

Meni je najslabija karika (bože mi oprosti na ovome) dickinson :(
Conspiracy
Forum member

Postby Maiden Istra » Mon Aug 31, 2015 19:46

A dosta mu se glas isproducira, pogotovo na zadnja 2, 3 albuma al nije ni teško za shvatit jer čovjek se belji već tolike godine....da otpjeva live, kako se tvrdi da se svaki album od 2000. radi, zvučalo bi to puno drugačije. Naravno, svaki instrument i vokal se snime live tj. laički rečeno u isto vrijeme, al koliko se poslije ušminkavaju je druga stvar. Ja sam danas imao vremena pa sam preslušao album još dva puta i album je i više nego ugodno iznenađenje, bar po meni, a smatram se prilično objektivnim fanom :P
Maiden Istra
Forum member

Postby CitizenErased » Mon Aug 31, 2015 22:53

album je neloš.

:D
CitizenErased
Forum member

Postby ABIZMO » Fri Sep 04, 2015 9:51

Prva stvar je odlična, epska, ko da su je izvukli iz nekog Seventh Son trezora...
Druga je okej, klasicni moderni mejdenovski hitić
Ostalo je mlaka voda sve u svemu...tu i tamo neki momenti ali ono, zijeeeevvv...uopće se ne sjećam ničega upečatljivoga...
Zadnja stvar je isto okej ajde, pogotovo drugi dio pjesme....
.
ABIZMO
kldjfdskljfefdm

Postby UNKNOWN » Fri Sep 04, 2015 15:54

album je odličan, svaka čast
UNKNOWN
Forum member

Postby Snake » Sat Sep 05, 2015 13:58

Prvu stvar je Bruce napisao za solo album, međutim svidila se Steveu i rekao mu je da je još malo produži.
Imao je još par demoa no nije ih iskoristio jer je i Roy Z sudjelovao u radu na istim.
This feeling inside me
Finally found my life, I'm finally free
No longer torn in two
I learned about my life by living through you.
Snake
Forum member

Postby necromanser » Sat Sep 05, 2015 16:52

album mi je dobar, najbolja pjesma man of sorrows...al ne kužim zadnju pjesmu, ne kužim kako je steve dopustio da se to stavi na mejdenov album, da je bar on uzeo u svoje ruke pa je doradio, ova stvar je trebala nadmašit rime of the ancient mariner a nije mu ni sjena......ne znam, dat ću joj priliku još koji put al razočaran sam, očekivanja od tih 18min su bila ogromna....dickinskon nije dovoljno dobar songwriter da bi samostalno pisao pjesme ovog epskog karaktera za mejdene
We maybe humans, but we are still animals
necromanser
Forum member

Postby Maiden Istra » Sat Sep 05, 2015 17:55

Ma nije stvar u tekstu, cijela stvar je rađena tako da namjerno bude neki "dugački ep" a zapravo je razvodnjena i mogla se strpat u standardnu minutažu...meni je ta stvar najlošija na albumu.
Maiden Istra
Forum member

Postby necromanser » Sat Sep 05, 2015 18:44

ma nisam ni mislio na tekst, kad se kaže songwriter misli se i na muziku jer ako je samo on potpisan onda je i muziku radio(melodije, akordi...)...kakvi su ono traljavo odsvirani nezanimljivi riffovi, kakvi su ono glupi pokušaji psihodelije na momente, glupi prijelazi...ko da su uzeli hrpu njegovih demo snimki i nabacali pa rekli "evo imamo dugu pjesmu", ništa upečatljivo osim eventualno uvodne melodije na klaviru i vokala na kraju...jako dosadna pjesma od koje se puno očekivalo pogotovo kad sam čitao recenzije prije nego sam čuo album u kojima se empire of the clouds dizala u nebesa i tu na perunu recenzija da je to najbolja pjesma mejdena u zadnjih 15g?!
album bi bio puno bolji da ju nisu stavili ili da su je jebeno doradili, ovo što je na albumu je mogla bit demo snimka i čisto ideja za pjesmu.

Al to vuče raspravu u nekom drugom smjeru, imam filing da je Harris izgubio dobar dio utjecaja na kreativni dio glazbe ili je sam prepustio, sve mi se čini da je previše demokracije u bendu a premalo dobre stare Harrisove diktature pa se pjesme biraju ne po kvaliteti nego po tome tko je pisao pa ono "eto svi pomalo da se nitko u bendu ne osjeća loše"..Zamozatajni Gers je pokazao u zadnjih 15g da je što se tiče pisanja pjesama prvi do harrisa i šteta da ga više ne koriste...Mislim da bi on sam u suradnji s Harrisom napisao jebački album. pjesma book of souls pojede veći dio ostatka albuma... A Murrya je malo al sa svojim blues pristupom zna osvježit album
We maybe humans, but we are still animals
necromanser
Forum member

Postby Maiden Istra » Sat Sep 05, 2015 19:59

U pravu si s pjesmom, al bi rekao da bez Harrisovog blagoslova taj album sigurno ne bi ugleda osvjetlo dana. Mislim da još uvijek drži sve konce u rukama jer bi se drugačije moglo reć za gotove sve albume u zadnjih 15 god. Maideni u zadnjih nekoliko godina eksperimentiraju sa zvukom i to se čuje, nema više onih heavy drito u glavu stvari a to je i za očekivat jer su prošla ta vremena a i njihovo glazbeno znanje je ogromno tako da se skretanje u neke progresivnije vode itekako očekivalo. Moram priznat da mi s cijelog albuma, Death or glory možda najviše podsjeća na njihove starije dane...ako ćemo bit nostalgični :P
Maiden Istra
Forum member

Postby maiden fun » Sat Sep 05, 2015 22:35

jedina pjesma koja je preko 15 minuta, a da valja je Dante's inferno.

Ocekujem demantij :D

1,2,3,4...sad !!!
maiden fun
Forum member

PreviousNext

Return to Heavy