IRON MAIDEN

O korijenima metala, njegovim istinskim pocecima, legendama..

Moderators: Jaggernaut, Vufli

Re: IRON MAIDEN

Postby Sinner » Sat Sep 05, 2015 23:44

Neloš album. Puno bolji nego prethodni.
Sinner
Forum member

Postby Snake » Sun Sep 06, 2015 19:42

maiden fun wrote:jedina pjesma koja je preko 15 minuta, a da valja je Dante's inferno.

Ocekujem demantij :D

1,2,3,4...sad !!!

ja bih dodao i Gettysburg trilogiju.
Ali ne bih rekao da su jedine da valjaju, a da traju preko 15 minuta :D
This feeling inside me
Finally found my life, I'm finally free
No longer torn in two
I learned about my life by living through you.
Snake
Forum member

Postby Citadel » Sun Sep 06, 2015 23:54

Ovaj novi album poslušao sam prazne glave, bez puno očekivanja i sa vrlo oskudnim informacijama o samom albumu i moram priznat da sam ugodno iznenađen. Album nije savršenstvo, nije ništa ni novo, osim Empire of the Clouds koja ima klavirski uvod, to me malo iznenadilo.

Na prvo slušanje, kao i svaki Maidenov album, je malo čudan. Akustični uvodi, prijelazi, himnične melodije, sve me malo podsjeća na AMOLAD. Imao sam sličan osjecaj kao i kad sam prvi puta slušao AMOLAD. Posebno mi je zapela za uho Red and the Black, meni zasad najdraža stvar za odlčnim himničnim melodijama kako samo Maideni znaju, tu me malo pogodila i nostalgija i sjećanje kako mi je ovaj band nekada značio i kako još ima nepresušnu inspiraciju da dotakne emocije.

Nakon par slušanja mogu reći da album sjeda i uvijek nešto novo sjedne u uho i kao cjelina je pogođen. Zadnja stvar mi je nekako čudna, na dijelove insprirajuća, na dijelove nekako nepovezana ali još je rano za davati konacan zaključak, u svakom slucaju dobra pjesma za zatvorit album.
Citadel
Forum member

Postby Wolfheart » Tue Sep 08, 2015 21:48

Fino, bolje nego sam ocekivao. Bas ga je gust poslusati.
Tesko je ocekivati da ce bend opet snimiti Seventh Son, ali bolje i ovo nego penzija kad su Maideni u pitanju.
Wolfheart
Forum member

Postby seljo_belj00 » Wed Sep 09, 2015 20:41

Wolfheart wrote:Fino, bolje nego sam ocekivao. Bas ga je gust poslusati.
Tesko je ocekivati da ce bend opet snimiti Seventh Son, ali bolje i ovo nego penzija kad su Maideni u pitanju.

Slazem se u potpunosti :P
seljo_belj00
Forum member

Postby Demogorgon » Sat Sep 12, 2015 18:25

Isusati boga što je ovaj Dickinson udavio na ovome albumu. Muziciranje je još i OK, ima dobrih djelova tipično Maidenovski, ali Dickinson nije isporučio niti jednu upečatljivu ili pamtljivu vokalnu dionicu ili refren. Većinu albuma je izuzetno dosadan, iritantan i naporan i jedva čekam da zašuti, pa da gitaristi preuzmu i koliko toliko spase stvar. Ne govorim za glas, koji je još uvijek tu, već za vokalne melodije i to. A ova zadnja stvar.... jedna od najgorih njihovih.
Treba im novi pjevač, Dickinson je potrošen. Nek se ode igrat s Roy Z-em... ili u penziju...
Sve u svemu, preslušao sam nelikoliko puta, ali za sada možda i najlošije njihovo izdanje. Morao sam si pustiti Virtual XI da se oporavim, onda si možete misliti...
Netko je ovdje rekao da je Harris dopustio previše demokracije i tu se potpuno slažem.
Prvi CD puno bolji od drugog. Speed of Light, The Red and the Black i The Book of Souls dobre stvari, ostalo baš i ne.
Nekako sam mislio da će Speed of Light biti neka prosječna stvar na albumu, pa sam čak imao i neka očekivanja, na kraju ispala možda i najbolja, tako da sam poprilično razočaran.
Dobiti će album još šanse, premda imam osjećaj da ga mogu slobodno odložiti u kolekciju i da ništa neću propustiti. Nadam se da se varam, ali nekako sumljam u to.
Fuck your good intentions
Fuck your human rights
Fuck your finger in my face
This time I'm gonna bite
Demogorgon
Forum member

Postby Demogorgon » Thu Dec 17, 2015 9:23

Fuck your good intentions
Fuck your human rights
Fuck your finger in my face
This time I'm gonna bite