Savatage

O korijenima metala, njegovim istinskim pocecima, legendama..

Moderators: Jaggernaut, Vufli

Savatage

Postby Damir(Damien) » Sat Sep 27, 2003 14:03

evo ovako trazija san onaj topics sta san ga vec bija posta i izgleda da je izbrisan zato ponovno otvaran ovu temu ....

Dakle SAVATAGE ! :

Enivej ..postoje koliko i majdeni negdje oko 80 tih godina ...
Poginua in je gitarist ,od pijanog vozača (neznaju se detalji ) uglavnom ...bend je nastavio s radom jer ce navodno tako uvjek imat sjecanje na gitarista ....

vise na www.savatage.com

a evo i par sličica ...
ImageImage
Image
Image

evo ...
ajmo rasprava :) ..
Dosad su se rasprave vodile samo na temu Maidena i Metalike a odsad nece bas bit tako ....
evo sta mislite o ovom genijalnom bendu ... :wink:]
Last edited by Damir(Damien) on Tue Oct 21, 2003 19:50, edited 2 times in total.
--- Ne spominji moje ime uzablud ...
@tupson : a dobro,kako vi zene dozivite organizam??
Damir(Damien)
Forum member

Re: Savatage

Postby Aftermath » Sat Sep 27, 2003 14:20

Damir(Damien) wrote:a evo i par sličica ...
:
:lol: :lol: :lol:

Imam par njihovih albuma Hall of the Mountain King, Wake of Magellan, Edge of Thorns ,Final Bell i Fight for the Rock (cover malo podsjeca na Troopera) i nisu losi, uglavnom svidaju mi se starije stvari, one prije Edge of Thorns.
Sta reci....legende :worship:

Enivej ..postoje koliko i majdeni negdje oko 80 tih godina ...
Poginua in je gitarist ,od pijanog vozača (neznaju se detalji ) uglavnom ...bend je nastavio s radom jer ce navodno tako uvjek imat sjecanje na gitarista

Ja sam cuo da je on bio pijan, pa da je poginuo u nesreci......whatever...he is dead :littleangel:
Aftermath
Forum member

Postby Damir(Damien) » Sat Sep 27, 2003 14:31

meni su dobre ove stvari na kojima je bija zak .....
Edge of thorns , Handful of rain ...
a i neman puno nego 4 albuma ....ova 2 i Dead winter dead (sa pismom Christmas eve sarajevo) ,i Poets and madmen ,,, :wink:
ma legende su ,,,,sta je je ,,, :wink:
Damir(Damien)
Forum member

Re: Savatage

Postby Angus D Olmajti » Sat Sep 27, 2003 15:36

aftermath wrote:Ja sam cuo da je on bio pijan, pa da je poginuo u nesreci......whatever...he is dead :littleangel:

čitao sam negdje da je pijani vozač pogazio i njega i ženu mu (e sad ne znam jel ona rpeživjela)...ljudi hodali cestom/ulicom šta ja znam kuda i tip ih pobro.....

oko benda - imam sve albume (osim Live in Japan...to tražim već pun kurac vremena i nitko nema.... :( ), genijalan bend, Criss bijaše genijalan gitarist....stariji radovi su mi možda nešto draži, možda i zato jer sam time počeo( thedungeons are calling album je prvi nabavljen),sirova energija bez puno razmišljanja,...kasnije su prešli u malo progresivnije vode, ali zadržavaju genijalnost...The Wake of Magellan sigurno jedan od najboljih mi albuma..ne samo da je glazba odlična nego sam se i skroz uživio u priču; konceptualni albumi su im sigurno bili dobar potez...zadnji Poets and madman također izvrstan (ne treba ništa više čut neg samo Morphine child ....), očekujem da će valjda izdat i nešto novo, sad im se i izdajica Pitrelli vratio nakon raspada Megadetha, jedino ne znam kak zvuči ovaj novi pjevač....
prvu stvar koju sam im čuo bila je Edge of thorns i to na HTVu zahvaljući PIŠTI !! nek sad netko kaže da Pišta ne valja :P
[/quote]
BE!
Angus D Olmajti
Forum member

Location: Gnjuoj Team, Centar za istraživanje konformacija smradnih molekula- Kraljevina Vučak

Postby Damir(Damien) » Sat Sep 27, 2003 16:04

zapalija san se za njih odma kad san ih cua ...
a tek pisma Damien ...odatle i nick ....
neznam al meni je Zachary Stevens najbolje odradia stvar dok je bija u savatageu .....a isto tako i Jon Oliva je tu najvise napravija .....
Ma odlicno sveusvemu ....
Damir(Damien)
Forum member

Postby BlackdoG » Sun Sep 28, 2003 17:19

Edge of Thorns rula. Zakon mi je laganica Sleep...
http://blackdoghell.blog.hr/
SVE O LED ZEPPELIN-u

Do you still do the twist
Do you find you remember things that well
I wanna tell you... Some go twistin' every day
BlackdoG
Forum member

Postby Botuly » Sun Sep 28, 2003 19:20

Vidio sam Savatage live prije 2 godine... Odlichan band, nisam mogao vjerovati koliko su dobro zvuchali live, pogotovo kad sam kasnije saznao (iz tour loga dok je waters bio replacement na gitari) da skoro uopche ne odrzavaju probe prije turneje :D
To je skoro jedini bend koji live stvarno volim poslushati.
Prije par mjeseci sam upoznao i pokupio autogram od novog pjevacha Damonda Jinive, koji im je pjevao i tada kad sam ih vidio na koncertu i lik je stvarno "down to earth". Jebeno :twisted:
Botuly

Postby Damir(Damien) » Sun Sep 28, 2003 20:38

čitao sam negdje da je pijani vozač pogazio i njega i ženu mu (e sad ne znam jel ona rpeživjela)...ljudi hodali cestom/ulicom šta ja znam kuda i tip ih pobro.....

As most every Savatage fan knows, in the early morning hours of October 17, 1993 Criss Oliva and his wife Dawn were enroute to the Livestock Festival in Zephyrhills, Florida when tragedy struck. They were hit head on by a drunk driver. Criss was killed and his wife Dawn suffered severe injuries. Fans mourned the loss of one of music’s most gifted guitar players.
Damir(Damien)
Forum member

Postby BlackdoG » Tue Sep 30, 2003 18:40

Opet mi je suza potekla...
http://blackdoghell.blog.hr/
SVE O LED ZEPPELIN-u

Do you still do the twist
Do you find you remember things that well
I wanna tell you... Some go twistin' every day
BlackdoG
Forum member

Postby Damir(Damien) » Tue Sep 30, 2003 20:50

BlackdoG wrote:Opet mi je suza potekla...

i vidis ti koje je zivot sranje .. :wink:
trudis se da nesto postignes , i kad si na vrhuncu skupi te auto .....ma mislin ajde sad nek neko rece da zivot ima smisla ...ima dok se ne dogodi ovo sranje ili neko drugo sranje ... :wink:
Damir(Damien)
Forum member

Postby Damir(Damien) » Tue Oct 21, 2003 19:36

Damir(Damien)
Forum member

Postby Zbane » Sun Nov 30, 2003 16:12

kojeg li genijalnog benda....

Sirens, sirens, hungry for flesh tonight....
:lol:
_Ofce i Nofce_
Zbane
Forum member

Postby Pavao » Sat Jan 17, 2004 11:27

Savatage su jedan od najiznimnijih bandova uopće.Obožavam njihov Wake of Magellan.
Oh ,Jesus,with your love,I´ĺl never be a lonely spirit!
Pavao
Forum member

Postby Angus D Olmajti » Tue Feb 17, 2004 12:18

Treba oživit ovaj topic; jučer sam se opet trovao sa svemoćnim Poets&madmen i sad mi se i on još dodatno podigao u očima i uz ostalih 892347328947 njihovih uradaka postao jedan od najboljih ako ne i najbolji im album :D
ne znam jel se što o njima priča na progresivi, al tamo ni ne želim zavirivat :twisted: pa nek se to nastavi ovdje
nekad bijah apsolutni fan rane im faze i dungeons are calling il sirens bih uvijek poslušao prije mageljana, streesta il nečeg drugog, al sad sam se preobratio nekako i novi uratci su mi sve luđi i luđi (nadam se da će nešto novo izdat uskoro)
kanoni su im možda najjebenija stvar koju metalci rijetko koriste (e da još hoće obradit Cuc ti mater h pizdu :shock: i to me svaki put fascinira, a o lyricsima da ne pričam
no, dobro, neću više mljet . pitanje - jel ima tko što od Trans Siberian Orchestra !!?? to bih htio nabaviti što prije, pa svi koji to imaju i hoće trejd nek s ejave na PM, a očekujem i komentare onih koji su to poslušali, po onome što sam čitao trebalo bi to bit jeeeeeeeeeebeno

evo još nešto zbog čega sam skoro pao sa stolice od smijeha:

Jon and Megadeth's Dave Mustaine got into all kinds of trouble on this tour. They went out drinking one night, and Dave insisted he could drink Jon under the table. Instead, he came back pale white, and they had to get a doctor for Dave because he had alcohol poisoning. Another night, Jon was on a chair on top of a hotel room bed with a lampshade on his head when Dave managed to upset him. Dave picked up a phone and threw it at Jon, who in return grabbed the whimpering Dave and body-slammed him. Dave left crying, and Savatage was not allowed to play the next night. Things got out of control, Jon remembers.

"The drugs and the drinking was just all over the place. I just got totally out of hand, and totally uncontrollable. That's why the tour ended-- because they had to send me to drug rehab. I started hanging out with Dave Mustaine on a 24-hour basis, which wasn't healthy for either one of us. It just got to the point where we had to stop, because I was uncontrollable. We left the tour, and I went to rehab."
BE!
Angus D Olmajti
Forum member

Location: Gnjuoj Team, Centar za istraživanje konformacija smradnih molekula- Kraljevina Vučak

Postby Damir(Damien) » Tue Feb 17, 2004 14:35

koje pijančine :D ..a di si iskopa ovu vijest ?
Damir(Damien)
Forum member

Next

Return to Heavy