RIOT

O korijenima metala, njegovim istinskim pocecima, legendama..

Moderators: Jaggernaut, Vufli

RIOT

Postby Ancestor » Thu Aug 18, 2005 2:21

Jel neko čuo ovu grupu.
Imam nažalost samo jedan album (Thundersteel) i PREJEBEN JE....
Nemogu vjerovat da nisam priječuo za ovu grupu....
Postoje već pun kurac godina i imaju kojih desetak albuma.
Jebeni heavy metal sa prejebnim savršeno čistim vokalom.
This is a snakeskin jacket! And for me it's a symbol of my individuality, and my belief... in personal freedom.
Ancestor
Forum member

Postby ManOwaR » Thu Aug 18, 2005 15:16

brate thundersteel je jedino sto valja, ostali albumi su hard rock, s drugim vokalom(losijim).ustvari kad je doso drugi vokal onda je on napravio reda i izdali su thundersteel a otkad je on otiso sve po starom lose.
Joey DeMaio: "EVERYBODY IS JEALOUS OF THE MANOWAR FANS BECAUSE YOU ARE THE STRONGEST FANS IN THE FUCKING WORLD"
ManOwaR
Forum member

Postby SickBoy » Thu Aug 18, 2005 17:21

ManOwaR wrote:brate thundersteel je jedino sto valja, ostali albumi su hard rock, s drugim vokalom(losijim).ustvari kad je doso drugi vokal onda je on napravio reda i izdali su thundersteel a otkad je on otiso sve po starom lose.

Ajd ne lupetaj svašta, više je nego očito nemaš pojma o bendu... :roll:

Najprije ne vidim zašto bi vokal sa Thundersteela bio jedini dobar u Riotu a ostali ne. Možda zato šta najviše cijuče?! Nije visoki C jedino mjerilo dobrog vokala, pobogu!
Moore ima puno više kvaliteta od svojeg raspona, a to ćeš jednom možda i shvatit.
Ostali albumi nisu SVI hard rock. Uostalom, i da jesu - pa šta? To je možda nešto loše?!
Vokal sa Thundersteela se zove Tony Moore i nije drugi, nego treći vokal. Riot je prvi album izdao 1977. (pjevao je Guy Speranza) i naravno da je svirao hard rock, neće tada thrash svirat.
1981. izlazi legendarni album Fire Down Under, sa NWOBHM zvukom..
Drugi vokal u bend dolazi na četvrti album Restless Breed, zvao se Rhett Forester i imao je odličan grlen glas. Nakon sljedećeg albuma Born In America, Riot prestaje sa radom.
1988. izlazi Thundersteel, njihov najcjenjeniji album, a njegov nasljednik The Privilege Of Power (na kojem *šok* *nevjerica* također pjeva Tony Moore) miješa žestinu prethodnika sa ponekad predugim introima u pjesme i suludim upadicama brass sekcije.
1993. donosi novi album Nightbreaker i novog pjevača, majstora po imenu Mike DiMeo. Momak donekle ujedinjuje Coverdalea i Rodgersa glasom, ima hrapav i vrlo izražajan "bluesy" glas. To je po meni najbolja postava Riota, koja je izdala najbolje albume (uz Thundersteel). To bi bili The Brethren Of The Long House (1995), Inishmore (1997) i Sons Of Society (1999). Tada ih napušta bubnjarski čarobnjak Bobby Jarzombek i odlazi svirat u Halford. Na albumu Through The Storm bubanj je odsvirao legenda Bobby Rondinelli i donosi pomak u zvuku više prema klasičnom hard rocku.

Dakle, unatoč Manowarovim zabludama, odlaskom Moorea Riot nije prestao svirat heavy metal, već je dobio na hard rock boji ponajviše zahvaljujući moćnom glasu i interpretaciji Mike DiMea. Aj sad poslušaj bilo koju od ovih pisama: Holy Land, Nightbreaker, Soldier, Destiny, Babylon, Glory Calling, The Brethren of The Long House, Liberty, Angel Eyes, The Man, Cry For The Dying, On The Wings Of Life, Sons Of Society, Dragonfire ili Promises. Pa reci da ne sviraju metal! :roll:

Riot je meni osobno jedan od najdražih bendova, a ti Manoware poslušaj malo bolje taj bend, nije sve "crno" ka šta ti se čini. ;)
Cause only one thing
Really sets me free
Heavy metal - as loud as it can be!

ĐUBRIVO
STIMULANS
SickBoy
Forum member

Postby ManOwaR » Thu Aug 18, 2005 17:29

SickBoy wrote:
ManOwaR wrote:brate thundersteel je jedino sto valja, ostali albumi su hard rock, s drugim vokalom(losijim).ustvari kad je doso drugi vokal onda je on napravio reda i izdali su thundersteel a otkad je on otiso sve po starom lose.

Ajd ne lupetaj svašta, više je nego očito nemaš pojma o bendu... :roll:

Najprije ne vidim zašto bi vokal sa Thundersteela bio jedini dobar u Riotu a ostali ne. Možda zato šta najviše cijuče?! Nije visoki C jedino mjerilo dobrog vokala, pobogu!
Moore ima puno više kvaliteta od svojeg raspona, a to ćeš jednom možda i shvatit.
Ostali albumi nisu SVI hard rock. Uostalom, i da jesu - pa šta? To je možda nešto loše?!
Vokal sa Thundersteela se zove Tony Moore i nije drugi, nego treći vokal. Riot je prvi album izdao 1977. (pjevao je Guy Speranza) i naravno da je svirao hard rock, neće tada thrash svirat.
1981. izlazi legendarni album Fire Down Under, sa NWOBHM zvukom..
Drugi vokal u bend dolazi na četvrti album Restless Breed, zvao se Rhett Forester i imao je odličan grlen glas. Nakon sljedećeg albuma Born In America, Riot prestaje sa radom.
1988. izlazi Thundersteel, njihov najcjenjeniji album, a njegov nasljednik The Privilege Of Power (na kojem *šok* *nevjerica* također pjeva Tony Moore) miješa žestinu prethodnika sa ponekad predugim introima u pjesme i suludim upadicama brass sekcije.
1993. donosi novi album Nightbreaker i novog pjevača, majstora po imenu Mike DiMeo. Momak donekle ujedinjuje Coverdalea i Rodgersa glasom, ima hrapav i vrlo izražajan "bluesy" glas. To je po meni najbolja postava Riota, koja je izdala najbolje albume (uz Thundersteel). To bi bili The Brethren Of The Long House (1995), Inishmore (1997) i Sons Of Society (1999). Tada ih napušta bubnjarski čarobnjak Bobby Jarzombek i odlazi svirat u Halford. Na albumu Through The Storm bubanj je odsvirao legenda Bobby Rondinelli i donosi pomak u zvuku više prema klasičnom hard rocku.

Dakle, unatoč Manowarovim zabludama, odlaskom Moorea Riot nije prestao svirat heavy metal, već je dobio na hard rock boji ponajviše zahvaljujući moćnom glasu i interpretaciji Mike DiMea. Aj sad poslušaj bilo koju od ovih pisama: Holy Land, Nightbreaker, Soldier, Destiny, Babylon, Glory Calling, The Brethren of The Long House, Liberty, Angel Eyes, The Man, Cry For The Dying, On The Wings Of Life, Sons Of Society, Dragonfire ili Promises. Pa reci da ne sviraju metal! :roll:

Riot je meni osobno jedan od najdražih bendova, a ti Manoware poslušaj malo bolje taj bend, nije sve "crno" ka šta ti se čini. ;)

ok, sorry sto sam dao svoje misljenje o riotu(kojeg neslusam dugo kao ti i nisam informiran ko ti) i to sto mi JEDINO thundersteel valja.

ajd priznaj da se thundersteel odvaja nekako od svih drugih
Joey DeMaio: "EVERYBODY IS JEALOUS OF THE MANOWAR FANS BECAUSE YOU ARE THE STRONGEST FANS IN THE FUCKING WORLD"
ManOwaR
Forum member

Postby SickBoy » Thu Aug 18, 2005 20:48

ManOwaR wrote:ok, sorry sto sam dao svoje misljenje o riotu(kojeg neslusam dugo kao ti i nisam informiran ko ti) i to sto mi JEDINO thundersteel valja.

Ma nije stvar u mišljenju, cijenim tuđe mišljenje...
Ali si rekao da drugi vokali "ne valjaju" i da su "svi ostali albumi hard rock" a to jednostavno nije istina. ;)

Odvaja mi se po tome šta im je to najžešći album, po kvaliteti nimalo u usporedbi recimo s Inishmoreom, Sons Of Society, The Brethren of The Long House ili Privilege Of Power.

Ako ti se sviđa đir na Thundersteelu, nabavi album Ressurection od grupe ADX.
Cause only one thing
Really sets me free

ĐUBRIVO
STIMULANS
SickBoy
Forum member

Postby ManOwaR » Thu Aug 18, 2005 23:34

SickBoy wrote:
ManOwaR wrote:ok, sorry sto sam dao svoje misljenje o riotu(kojeg neslusam dugo kao ti i nisam informiran ko ti) i to sto mi JEDINO thundersteel valja.

Ali si rekao da drugi vokali "ne valjaju" i da su "svi ostali albumi hard rock" a to jednostavno nije istina. ;)

Odvaja mi se po tome šta im je to najžešći album, po kvaliteti nimalo u usporedbi recimo s Inishmoreom, Sons Of Society, The Brethren of The Long House ili Privilege Of Power.

nemislim da vokal nevalja(po mom misljenu i goran karan je jako dobar vokal)tak da nemislis da serem po vokalu samo zato sto je album malo laksi.

hvala na preporuci za taj ADX, probat cu to nabavit.
ManOwaR
Forum member

Postby Ancestor » Fri Aug 19, 2005 10:50

ManOwaR wrote:
SickBoy wrote:

nemislim da vokal nevalja(po mom misljenu i goran karan je jako dobar vokal)tak da nemislis da serem po vokalu samo zato sto je album malo laksi.

Su to oni Francuzi?
This is a snakeskin jacket! And for me it's a symbol of my individuality, and my belief... in personal freedom.
Ancestor
Forum member

Postby Holy Mighty Stormwitch » Sun Jan 01, 2006 23:44

Kupila sam THUNDERSTEEL prije 2 sedmice, svida mi se dosta... neke pjesme su stvarno super, iako to nije pravi US Metal za mene, zvuci mi vise europski. 5.4. sviraju RIOT na KIT festivalu u Lauda-Königshofen (Njemackoj), i stvarno se pitam da li cedu biti isto tako odlican Headliner kao sto su bili Omen, Manilla Road i Helstar (Agent Steel i Virgin Steele nisu bili sta posebno...).
Inside the power cage,
I can feel the music of my age,
It´s paranoid... first degree,
Tellin´ me that I´m not free.
Holy Mighty Stormwitch
Forum member

Postby Angel of Retribution » Mon Jan 02, 2006 0:18

Ancestor wrote:
ManOwaR wrote:
SickBoy wrote:

Su to oni Francuzi?

jel valja ovaj bend na kraju ili ne :?: :D :?:
Nemam signature
Angel of Retribution
Forum member

Postby Ancestor » Mon Jan 02, 2006 0:43

jeben je!
obavezno nabavi thundersteel
Ancestor
Forum member

Postby Starbreaker » Tue Jan 03, 2006 11:41

super band! najbolji albumi su mi Thundersteel, Inishmore, Rock City i Fire Down Under!
Thundersteel je jebeni SPEED!!! zakon! a Inishmore ima odlicnih stvari, ali se ne mogu odluciti koji mi je vokal bolji od dva sa navedenih albuma!
e ste skuzili kako bi se Warrior i Thundersteel stvari dalo spojiti jer su bas slicne, samo sto je jedna spora a duga brza! :)
Starbreaker
Forum member

Postby SickBoy » Tue Jan 03, 2006 13:33

Holy Mighty Stormwitch wrote:Kupila sam THUNDERSTEEL prije 2 sedmice, svida mi se dosta... neke pjesme su stvarno super, iako to nije pravi US Metal za mene, zvuci mi vise europski. 5.4. sviraju RIOT na KIT festivalu u Lauda-Königshofen (Njemackoj), i stvarno se pitam da li cedu biti isto tako odlican Headliner kao sto su bili Omen, Manilla Road i Helstar (Agent Steel i Virgin Steele nisu bili sta posebno...).

Ajmeee KIT 2006, kako bi volija otić na to!!!
I to SAMO RADI RIOTA! :worship: Iako ima još odličnih bendova...
Nadam se da ću uspit skupit dovoljno para za to, jer je dosta daleko od HR
Cause only one thing
Really sets me free

ĐUBRIVO
STIMULANS
SickBoy
Forum member

Postby Holy Mighty Stormwitch » Tue Jan 03, 2006 21:01

Ja sam sigurna da ce du najbolji biti Solitude Aeturnus, a odmah iza njih Wotan. Ali radujem se skoro svim bendovima tamo, taj se festival stvarno uvijek isplati. 17 € za toliko grupa nije bas puno, ali od Splita do Njemacke je stvarno dalek put... Nadam se da mogu i na Warm Up radi Assassina.
Inside the power cage,
I can feel the music of my age,
It´s paranoid... first degree,
Tellin´ me that I´m not free.
Holy Mighty Stormwitch
Forum member

Postby SickBoy » Sat Jul 08, 2006 13:57

Evo malo novosti:
http://ezer4u.com/RIOT/Html/Media/sound ... Of-One.mp3

Ovo je link na pismu s novog, istoimenog albuma "Army Of One" koji je izašao ili će upravo izać u Japanu, a domalo i u bližim krajevima.
Pisma je zakon, ne sumnjam da će album bit najjače izdanje ove godine sudeći po njoj. Jedva ih čekam vidit uživo!!! :worship:
Cause only one thing
Really sets me free

ĐUBRIVO
STIMULANS
SickBoy
Forum member

Postby SickBoy » Fri Feb 01, 2008 0:59

Pa da malo oživim topic, ako ja neću neće niko očito... :lol:
Evo šta nam ima za reći Tony Moore, za neupućene vokal iz Thundersteel faze...
Tony Moore wrote:Hey,
Mark, Mike, Don, Bobby and I have all agreed in principle to do a new album and hopefully hit the Festival circuit in the Summer.
Personally, I've already started working on some new stuff with Mike and I can't wait to get this band in the same room again.
You've heard it from the horse's mouth, as they say. Wish us luck!
Rock on :/
Tony Moore
Cause only one thing
Really sets me free

ĐUBRIVO
STIMULANS
SickBoy
Forum member

Next

Return to Heavy