Kamelot

Sve o najbrzem metal pravcu, power metal bendovi..

Moderators: breakdown_, Vufli

Postby Pavao » Sun Nov 25, 2012 20:31

Nakon par preslušavanja, album jako jako dobar.
Oh ,Jesus,with your love,I´ĺl never be a lonely spirit!
Pavao
Forum member

Postby rattle_head13 » Sun Nov 25, 2012 20:39

Album je odličan, najbolje pjesme Sacrimony i Solitaire.
rattle_head13
Forum member

Postby priestfan » Wed Dec 26, 2012 16:04

Pjesme su mi odlične, a ima i jedna koja mi se posebno sviđa, ali o tome nešto kasnije.Ja sam jedan od rijetkih kom Khan ne fali, iako ne mogu osporiti da je čovjek odličan pjevač.Meni osobno je bio iritantan i dosta sam odbacivao Kamelot, iako imam priličan broj poznanika, pa i prijatelja koji ga dižu u nebo.Danas ima puno odličnih pjevača u svijetu, a Khan je odličan za studio.Live niti je to osjećajno kako se govori, niti on može odlično pjevati bez tone skupe opreme, a tako mogu i ja biti odličan.Tommica je s druge strane izvanredan pjevač, a koliko izvanredan u Kamelotu, vrijeme će pokazati...Prve 4 pjesme (tj. prvih 5) zajedno sa 7. My Confession i recimo 13. stvari namijenjenom Japancima isključivo, pokazuju da Tommy može pjevati praktički sve, a ljubitelji Seventh wonder to več neko vrijeme znaju.Stvar koja je meni posebna i po meni vrhunac albuma je Veritas.
To se zove osjećajno pjevanje i po mom mišljenju Khan to nije dao, a opet nisam poslušao sve albume benda...Niti me zanimaju.Na toj pjesmi pjeva i gošća Elize Ryd iz Amaranthe - benda kojeg ne slušam, ali ponavljam stvar je u cijelini posebna.Ništa s nje ne treba izbaciti, a ni s ostatka albuma.Ja sam zadovoljan.Recimo, meni osobno je ova verzija hita s Epice, bolje otpjevana nego kako je to radio veliki (moš mislit) Roy Khan:
http://www.youtube.com/watch?v=0VJ6suJarC4
Ovako Tommy pjeva hit s novog albuma : http://www.youtube.com/watch?v=FxZjTZXLCjk
Prilično teatralno...
Last edited by priestfan on Wed Dec 26, 2012 23:18, edited 1 time in total.
"my lovecraft and black witch heart"
priestfan
Forum member

Postby Kosy » Wed Dec 26, 2012 17:24

priestfan wrote:Pjesme su mi odlične, a ima i jedna koja mi se posebno sviđa, ali o tome nešto kasnije.Ja sam jedan od rijetkih kom Khan ne fali, iako ne mogu osporiti da je čovjek odličan pjevač.Meni osobno je bio iritantan i dosta sam odbacivao Kamelot, iako imam priličan broj poznanika, pa i prijatelja koji ga dižu u nebo.Danas ima puno odličnih pjevača u svijetu, a Khan je odličan za studio.Live niti je to osjećajno kako se govori, niti on može odlično pjevati bez tone skupe opreme, a tako mogu i ja biti odličan.Tommica je s druge strane izvanredan pjevač, a koliko izvanredan u Kamelotu, vrijeme će pokazati...Prve 4 pjesme zajedno sa 7. My Confession i recimo 13. stvari namijenjenom Japancima isključivo, pokazuju da Tommy može pjevati praktički sve, a ljubitelji Seventh wonder to več neko vrijeme znaju.Stvar koja je meni posebna i po meni vrhunac albuma je Veritas.
To se zove osjećajno pjevanje i po mom mišljenju Khan to nije dao, a opet nisam poslušao sve albume benda...Niti me zanimaju.Na toj pjesmi pjeva i gošća Elize Ryd iz Amaranthe - benda kojeg ne slušam, ali ponavljam stvar je u cijelini posebna.Ništa s nje ne treba izbaciti, a ni s ostatka albuma.Ja sam zadovoljan.Recimo, meni osobno je ova verzija hita s Epice, bolje otpjevana nego kako je to radio veliki (moš mislit) Roy Khan:
Ovako Tommy pjeva hit s novog albuma : http://www.youtube.com/watch?v=FxZjTZXLCjk
Prilično teatralno...

Khan je fantastičan live pjevač, ima apsolutno sve frontmanske predispozicije, plus toga, vokal je imao kao malo ko prije nek mu je jednostavno 'pukao'. U to sam se uvjerio na koncertu Kamelota, ne preko YouTubea. Ako si ih gledao uživo sa oba pjevača, respect tvom stavu i dojmu, ali ako nisi, onda stvarno svašta pišeš.
Kosy
Forum member

Postby Conspiracy » Wed Dec 26, 2012 19:49

priestfan wrote:Pjesme su mi odlične, a ima i jedna koja mi se posebno sviđa, ali o tome nešto kasnije.Ja sam jedan od rijetkih kom Khan ne fali, iako ne mogu osporiti da je čovjek odličan pjevač.Meni osobno je bio iritantan i dosta sam odbacivao Kamelot, iako imam priličan broj poznanika, pa i prijatelja koji ga dižu u nebo.Danas ima puno odličnih pjevača u svijetu, a Khan je odličan za studio.Live niti je to osjećajno kako se govori, niti on može odlično pjevati bez tone skupe opreme, a tako mogu i ja biti odličan.Tommica je s druge strane izvanredan pjevač, a koliko izvanredan u Kamelotu, vrijeme će pokazati...Prve 4 pjesme zajedno sa 7. My Confession i recimo 13. stvari namijenjenom Japancima isključivo, pokazuju da Tommy može pjevati praktički sve, a ljubitelji Seventh wonder to več neko vrijeme znaju.Stvar koja je meni posebna i po meni vrhunac albuma je Veritas.
Prilično teatralno...

:wall: :wall:
Conspiracy
Forum member

Postby priestfan » Wed Dec 26, 2012 20:35

Nisam slušao Khana u počecima u Kamelotu niti live kako je zvučao.Neg one finese Wacken i tak.Čuo sam da je prije bio puno bolji i da mu se neš događalo s glasom i u glavi...Poanta je da mi je novi album, iako više u sympho metal žanru nego u poweru (kao i Nightwish danas i več neko vrijeme, tj. tamo negdje od 2. albuma :) ), odličan i da mi se sviđa.Dopustim ja da se nekome i ne sviđa.
Ovaj album više vuče na Evergrey iz najboljih dana nego na standardni Kamelot.Tommy ima skoro isti scenski nastup kao Khan i na nekim dijelovima i zvuči kao on, al mislim da su to naredbe iz benda.Piše da mu je glavni pjevački uzor Jorn.Album stalno slušam :).
Last edited by priestfan on Fri Dec 28, 2012 10:40, edited 1 time in total.
priestfan
Forum member

Postby Kosy » Thu Dec 27, 2012 10:23

priestfan wrote:Nisam slušao Khana u počecima u Kamelotu niti live kako je zvučao.Neg one finese Wacken i tak.Čuo sam da je prije bio puno bolji i da mu se neš događalo s glasom i u glavi...Poanta je da mi je novi album, iako više u sympho metal žanru nego u poweru (kao i Nightwish danas i več neko vrijeme) odličan i da mi se sviđa.Dopustim ja da se nekome i ne sviđa.
Ovaj album više vuče na Evergrey iz najboljih dana nego na standardni Kamelot.Tommy ima skoro isti scenski nastup kao Khan i na nekim dijelovima i zvuči kao on, al mislim da su to naredbe iz benda.Piše da mu je glavni pjevački uzor Jorn.Album stalno slušam :).

Ja jesam, pa otud znam kako je zvučao, a na WOA 2008 mu je glas već bio totalno u kurcu. Da, Tommy na sceni kopira Khana, čak prebezobrazno, to si u pravu. A ako gledaš set listu, uopće ne pjeva zahtjevna pjesme tipa "Elizabeth", "Memento Mori" u kojima je Khan pokazao baš ono što si ranije bio napisao da nema:

http://www.youtube.com/watch?v=JnYW1xeixAE

Tommy pjeva ove 'lakše', ali i za neke od tih izvedbi bi ga se moglo tužiti kako ih unakazi ("Center of The Universe", "Great Pandemonium", "Karma" (užasavam se kad to vidim i čujem) ...

:x
Kosy
Forum member

Postby priestfan » Fri Dec 28, 2012 10:39

Ima Khan osjećajne izvedbe tu i tamo (opet mislim na studio), ali mišljenja sam da će ih Tommy imati više, a to što tu i tamo kopira Khana je 100% savjet gitarista.Gitaristi su zajebana sorta glazbenika, čast izuzecima.Abandoned se meni sviđa, ali bojim se da mi se novi album više sviđa i od The Black Halo.Stvar ukusa...Produkcijski gledano jer vidim da je bilo rasprava par stranica prije, teško da je Kamelot imao bolje producirani album od Silverthorn.Nemojte se vrijeđati jer nisam fan benda, niti znam sve albume benda i ne znam bi li zadnji album bio najbolji Kamelota, al meni se sviđa, ponajviše zbog novog zvuka i vokalnih dionica koje su domišljato napravljene, a i zbog priče, dakle tekstova konceptualnog albuma.Mislim da Tommy ima budućnost u Kamelotu.
Edit: Mislim da se Khan previše davao kako veli komentar na nastup s Wackena s You Tube - a.Tako ne ide kod zahtjevnih koncerata i nastupa.Ne velim da je krivo pjevao i tko sam ja (bog! :) ) da mu to uopće tak postavim, ali tehnički se davao i istrošio.Poštivao dinamiku 100 %, išao punim glasom koliko je mogao, itd.O samom odustajanju i izlasku iz Kamelota ne znam baš ništa.U metal žanrovima IMO je Kiske najjači i zna se štediti, a i Karevik je na tom putu.Sretno mu!
I samo respekt za Khana, iako je meni bio iritantan.
priestfan
Forum member

Previous

Return to Power