ATTACK

Sve o najbrzem metal pravcu, power metal bendovi..

Moderators: breakdown_, Vufli

ATTACK

Postby kktz » Fri Jun 20, 2014 12:09

http://www.metal-archives.com/albums/At ... f_War/3455

stari svabski melodicni heavy / veterani powera, da citiram sa arhiva;

"Engaging and very uplifting Attack could be the very band that started this now current Euro-Power metal plague that's been sweeping the metal world of today. Attack however had what most bands these days lack and that's charisma and attitude. The pace and everything may be cheesy but at times you can almost feel some kind of magic emitting from these songs. " Xeogred

nemog nac temu, pa evo. nedavno sam ih otkrio i pasu mi, zasad Destinies of War i Danger in the Air, mislim ici i dalje, pa ak ima ko da cavrljamo.

<object width="420" height="315"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/I4VS0eXlt9Y?version=3&hl=hr_HR"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/I4VS0eXlt9Y?version=3&hl=hr_HR" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>
kktz
Forum member

Postby Pakaa » Fri Jun 20, 2014 16:17

Posluša sam samo ovu stvar šta si stavija i nije loše. Nije mi sad nešto puno zapelo, al poslušat ću cili album pa ćemo vidit.
- - - Kocka Graphics - - -
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Kocka Graphics službena stranica
Pakaa
Forum member

Postby kktz » Fri Jun 20, 2014 19:26

ja nemog bas puno powera al ovo mi lezi, ima onog sto volim u tom. i ne previse obskuran bend, pa me cudi da nema experata :O
kktz
Forum member

Postby zloverje » Sun Jun 29, 2014 9:38

Da, dobar bend, mada čini mi se da jeste među malo opskurnijim bendovima sa te stare nemačke speed/power/heavy scene. Nije neka teška opskurnost ali opet nije ni neka "druga liga" tipa STORMWITCH, STEELER i slično, ipak su ostali underground.

Ja sam slušao Destinies Of War i ovaj zadnji, The Secret Place. Taj ima nešto tih prog tendencija ko većina power metala iz sredine '90-ih, ali mi je opet odličan.
zloverje
Forum member

Postby valdemar » Sun Jun 29, 2014 9:46

uj Steeler druga liga....
His face is there painted a menacing head, he's bathing himself in the moonlight
Locked in the attic and burning the candle, he'll sing of the family ghost
Missy and grandma will echo his message: never should we break the oath
valdemar
Forum member

Postby zloverje » Sun Jun 29, 2014 9:56

"Druga liga" u smislu koliko su poznati, ne po kvalitetu. Mada, opet nemam pojma koliko sam u pogodio u proceni za Steeler, možda su tek posle raspada postali poznatiji zbog Axel Rudi Pella itd.
zloverje
Forum member

Postby kktz » Sun Jun 29, 2014 9:58

Destinies Of War men najbolje, dobris i ostali, svaki ima nest ko svog u zvuku, kolkos ono ful jasni tolko imaju i neki identitet, pase mi i taj vokal. al da, sa zadnjim su upali u zvuk slican svima drugima sto mi manje lezi, al valjd mi ima nest kod njih inace.
kktz
Forum member

Postby zloverje » Sun Jun 29, 2014 10:24

Sredina devedesetih, jebiga. Bilo definitivno najnezahvalnije vreme za takve bendove. Meni taj album iz '95 spada u retko dobre stvari iz tog vremena, jer koliko je to progiranje ostale uglavnom umekšalo i načinilo dosadnima, ove mi deluje da je samo načinilo više catchy, ali i dalje pošteno sačuvalo neku težinu... što mi je super, jer kod power metala i volim kad je hitičan.

http://youtu.be/M7wKbWsH01E

U stvari, taj album možda najviše i podseća na stari prog metal iz '80-ih, tipa treći CLOVEN HOOF album ili italijanske bendove tipa ADRAMELCH, SHINING BLADE itd.
zloverje
Forum member

Postby kktz » Sun Jun 29, 2014 10:27

ja nisam tolko u progu pa vidis da uglavnom i takav power volim, malo vise working class, heh, al volim i hiticnost istog, dakako, u biti kad je i epik uz to, to je sto volim kod powera.
kktz
Forum member

Postby zloverje » Sun Jun 29, 2014 10:45

Nisam ni ja toliko u progu, pogotovo ne onom Queensryche tipa. Ako već nisi, overi taj CLOVEN HOOF - A Sultan's Ransom LP... skroz je catchy i epik, jeste prilično progresivno, ali se oseća i taj working class bekgraund. Ili, možda i još bolje, WARLORD - And The Cannons Of Destructions Have Begun...
zloverje
Forum member

Postby kktz » Sun Jun 29, 2014 10:56

ok, hvala za preporuke!
kktz
Forum member

Postby valdemar » Sun Jun 29, 2014 13:48

Da, da, taj album od Cloven Hoofa je bogovski :worship:

Ma ne znam za Steeler, mislim da su prva liga bili (meni svakako jesu) i radi prodaje albuma a i kasnije radi (meni osobno) jednog od najboljih gitarista svih vremena.
His face is there painted a menacing head, he's bathing himself in the moonlight
Locked in the attic and burning the candle, he'll sing of the family ghost
Missy and grandma will echo his message: never should we break the oath
valdemar
Forum member

Postby kktz » Sun Jun 29, 2014 13:59

posluso And The Cannons Of Destructions Have Begun, toj to, da, neusminkano raw a soulcrushing melodicno. Cloven Hoof sam prije sluso prvi, al ovaj A Sultan's Ransom, u ful amerikaniziranom stilu rastura, da. jos jednom thanx, keeperi oba.
kktz
Forum member

Return to Power