LOST HORIZON

Sve o najbrzem metal pravcu, power metal bendovi..

Moderators: breakdown_, Vufli

Postby waxlrose85 » Fri Sep 17, 2010 18:56

Kad smo kod subjektivnosti, meni je favorit Queen of the Reich.
waxlrose85
Forum member

Postby Mike » Fri Sep 17, 2010 19:01

Može :)
Be careful what you wish for 'cause it may come true..
Mike
Forum member

Postby waxlrose85 » Fri Sep 17, 2010 19:11

Na onaj intro postajem bubnjar, ruke mi otpadnu od onih terci i sweepova i onda oooooooooooaaaaaaaaaaaa In the Dead... ;)
waxlrose85
Forum member

Postby Conspiracy » Fri Sep 17, 2010 21:05

The Pharaoh wrote:
Conspiracy wrote:Meni je vokal ok,ništa posebno...

Poseban po tome što ima velik raspon glasa ugodan za slušanje, što ima mnogo pjevača. Al da je neki vokalni revolucionar, nije.

Ima velik raspon glasa,ali mi nije ugodan za slušanje...
Conspiracy
Forum member

Postby Conspiracy » Fri Sep 17, 2010 21:07

waxlrose85 wrote:Kad smo kod subjektivnosti, meni je favorit Queen of the Reich.

Neopisivo moćna stvar :D
Conspiracy
Forum member

Postby waxlrose85 » Fri Sep 17, 2010 21:38

Conspiracy wrote:
The Pharaoh wrote:
Conspiracy wrote:Meni je vokal ok,ništa posebno...

Poseban po tome što ima velik raspon glasa ugodan za slušanje, što ima mnogo pjevača. Al da je neki vokalni revolucionar, nije.

Ima velik raspon glasa,ali mi nije ugodan za slušanje...

Da bi pjevao LH treba ti znatno više od velikog raspona, z-n-a-t-n-o, nije ti ugodan radi specifične boje registra niti pjeva ugodu, za to ne slušaš LH.
waxlrose85
Forum member

Postby Mike » Fri Sep 17, 2010 21:55

Ma o čemu vi pričate ljudi?? Šta je tu specifično osim samog benda koji je zaista poseban na svoj način?? Danijel je kvalitetan vokal po 100. put, ali nije neka filozofija voljet/ne voljet LH. Nije to tehnical/prog/death metal sa elementima jazza da treba 300 slušanja da sjedne, ovo sjeda odmah ako voliš dobar power metal i gotovo. Previše mudrujete.
Mike
Forum member

Postby waxlrose85 » Fri Sep 17, 2010 23:29

Misliš kao Opeth, kruške i jabuke , nisam ni za jedan bend sa dva albuma još kod ljudi (dakle nije samo moja subjektivnost) vidio toliki stupanj i razinu hvale i nezasićenosti a da odmah prekinem neka ostane na subjektivnom jer onaj ko ovaj bend dobro poznaje i njegovu filozofiju zna gdje je i od klasične jazz-death drx progresije i bilo čeg dr. u metalu u mnogo godina priznao to netko ili ne, i nisu power metal po 101. ali ak' tebi paše whatever.
waxlrose85
Forum member

Postby Mike » Fri Sep 17, 2010 23:35

sam sam napisao power/prog mada to ima veze s pravim progom nikakve... kako god... ako već spominješ bendove sa malo albuma, poslušaj apollo ra..

http://www.youtube.com/watch?v=cRhsQG2rivs

ako je tolko bitna popularnost onda stvarno mlatiš praznu slamu.. ovaj bend niko skoro nije čuo a ždere sve pred sobom za mene
Mike
Forum member

Postby Conspiracy » Fri Sep 17, 2010 23:39

The Pharaoh wrote:sam sam napisao power/prog mada to ima veze s pravim progom nikakve... kako god... ako već spominješ bendove sa malo albuma, poslušaj apollo ra..

ako je tolko bitna popularnost onda stvarno mlatiš praznu slamu.. ovaj bend niko skoro nije čuo a ždere sve pred sobom za mene

Zakon bend,a ovo je bend koji je prepodcijenjen :D

http://www.youtube.com/watch?v=mBLJs_ZRZmc
Conspiracy
Forum member

Postby Pakaa » Sat Sep 18, 2010 0:15

waxlrose85 wrote:nisam ni za jedan bend sa dva albuma još kod ljudi (dakle nije samo moja subjektivnost) vidio toliki stupanj i razinu hvale i nezasićenosti

Cynic?
- - - Kocka Graphics - - -
Album artwork, flyeri, plakati za koncerte, bilo šta vezano za vizualnu stranu benda
Kocka Graphics službena stranica
Pakaa
Forum member

Postby Alucard » Sat Sep 18, 2010 0:33

The Pharaoh wrote:Nije to tehnical/prog/death metal sa elementima jazza da treba 300 slušanja da sjedne, ovo sjeda odmah ako voliš dobar power metal i gotovo. Previše mudrujete.

s ovim se moram složit

a ova prepucavanja oko toga dal je to power il bilo kaj drugo, pa ko da je bitno
to je čisto da se može približno opisat kaj koji bend svira. mislim da nijednom bendu koji drži do nekog svog izričaja nije u interesu da ga se stavlja u granice bilo kojeg žanra. niko mi nemre prodat da 5, 6 glavnih pravaca metala može vrijedit za 50000+ metal bendova.
ll me ženi il tamburu kupi, ja u nešto udarati moram

ApoxiomeN_myspace
Alucard
Forum member

Postby waxlrose85 » Sat Sep 18, 2010 0:35

The Pharaoh wrote:sam sam napisao power/prog mada to ima veze s pravim progom nikakve... kako god... ako već spominješ bendove sa malo albuma, poslušaj apollo ra..

Apsolutno promašena interpretacija da to tvrdim razmišljao bi kao većina na krivu popularnost si okinuo, htio sam reći, bend iz Švedske nitko za njih nije čuo, bez marketinga pojavljuje se 2001. i izdaje nešto potpuno novo i unikatno od vokala do progresivnih tekstova(najdublje tematike) i kompozicija umiješanih u ideale koje većina vas niti ne razumije prema tome ne duljimo, 2003. ista stvar i još više od tog dakle niti za jedan bend toliko nemarketiziran ili nepoznat da ga je upravo muzika, takvo tekstopisanje i uz ekstremni vokal proslavilo toliko kompletno i pod time sam mislio da su jednostavno dali više od same glazbe na te dvije ploče, čitam forume i analiziram izuzetno dobro svačiji komentar koliko je iskren i od koliko je naslušanog lika stigo i ovdje vama to navodim jer vama je tako lakše razumijet, ne valjda meni i uz to da ta dva album su barem među naslušanijom ekipom non-stop vrćena među komentarima: 'Slušam ih već 7 godina i nikako da se zasitim, jedan rijetkih bendova' i uz to onda klasika koji je album bolji, vaše je mišljenje nebitno. I ne tvoja pogrešna i limitirana interpretacija ne znači da sam cinik jer to nisam a ti sigurno jesi ovo su samo faktovi pojednostavljeni za tvoje oči bez uvrede!

Zato one distinktivne svrstaš u Prog jer su se odmakli u bilo kom smislu i to je ključno na kraju je bitna samo glazba a etiketa najmanje-nimalo.

BTW Urban Breed iako je il' nije na videu (ne slušam ih) autoritet!
waxlrose85
Forum member

Postby Mike » Sat Sep 18, 2010 8:58

Ja šumom, ti drumom. Krivo si me shvatio i zabrijo si totalno. Bokte nije to bend koji je pokrenuo novi val. Duboki tekstovi?? Preporučam Chuck Schuldinera za početak.. Znači pokušavam ti objasnit da LH nije ništa revolucionarno, što je činjenica, a ti tučeš po svome i možeš ga jebat. Pakka se dobro sjetio, Cynic!! Stavi Focus u svoj CD player pa razmisli kaj govoriš.
Mike
Forum member

Postby waxlrose85 » Sat Sep 18, 2010 10:17

Revolucionarno ali samo za određeni dio univerzuma, nije za svakog ta spoznaja, tu ću stat, cinizam je samo vaš ubrzani prijevod za 'ništa ne razumijem', polakše s takvim izrazima i područjem upotrebe.
waxlrose85
Forum member

PreviousNext

Return to Power